Gruner Lviv Boutique Hotel – це місце яке співзвучне з сучасним світом, але не менше ми поважаємо і цінуємо нашу історичну спадщину, та хочемо познайомити вас з Якобом Грюнером та історією пасажу названого на його честь.
Отже історія будови і пасажу почалась у XX столітті, від того моменту коли підприємець Якоб Грюнер вирішив інвестувати кошти у розвиток та розбудову центрального району міста, що був другим по популярності після площі Ринок, та у якому вже на той момент розташовувалися біржі, банки та чисельні кавярні.
Будинок за адресою площа Григоренка, 5 було зведено у 1912 році архітектором Ю. Пйонтковським на замовлення Якоба Грюнера. Довга галерея вестибюля, що оздоблена металевими гратами з оригінальним малюнком, сполучалася через подвір’я з аркадою з будинком №8 на вул. Коллонтая (нині Менцинського), також спорудженим Ю. Пйонтковським.
Чого тільки пасаж Грюнерів не бачив…
У 1912-1914 рр. у пасажі містився Рільничий банк, що займався купівлею і продажем сільськогосподарських машин, добрива, вівса.
А у 1922 – 1929 рр. Тут працював Загальний союзний банк.
В різні часи у пасажі діяла молочарня «Пшеворська», редакція єврейського журналу «Тагблат», спілка «Автосервіс».
В той же час пасаж мав і культурну складову – з 1918 тут працював популярний кінотеатр «Марисенька», далі театр мініатюр, пізніше кінотеатр «Москва».
Сьогодні нашими талановитими сусідами по пасажу є Львівський духовний театр «Воскресіння».
Вдячні Якобу Грюнеру за його вклад у розвиток міста Львова!